PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 I sinqerte apo jo!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: I sinqerte apo jo!!   Sun Mar 30, 2008 8:46 pm

SINQERITETI

Kam konstatuar se sinqeriteti ne shoqeri qenka dicka negative dhe se shoqeria se pranon shume. Me mire te jesh lajkatar (furbo) me shoqerine se sa te tregohesh i sinqerte.

Si mendoni, sinqeriteti eshte dicka positive apo negative? Sa i sinqerte duhet te jesh ne shoqeri?

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
Desperado

avatar

Numri i postimeve : 40
Age : 38
Location : K.S.A
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: I sinqerte apo jo!!   Sun Mar 30, 2008 10:05 pm

Per mu sinqeriteti eshte baza e jetes lal sepse pa sinqeritet njeriu osht kot fare si puna e kafshes grabiqare edhe un ju keshilloj qe te jeni sa me te sinqerte ne jeten tuaj te pergjithshe se nuk do dilni keq.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.forumotion.com
ZHAKLINA
Kryetare Komune
Kryetare Komune
avatar

Numri i postimeve : 1276
Location : hehhehhhe... aty ku s'duhet te jem :D
Registration date : 01/03/2008

MesazhTitulli: Re: I sinqerte apo jo!!   Fri Apr 04, 2008 11:19 pm

Zakonisht mundohem te jem e sinqerte ne cdo gje qe bej dhe them dhe per mendimin tim edhe pse shpesh here sinqeriteti te ben te gjendesh ne pozite te veshtire eshte mire te bej pjese ne karakterin e cdonjerit prej nesh sepse eshte nje vlere e rendesishme.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: I sinqerte apo jo!!   Sat Apr 05, 2008 11:22 am

NORMALISHT QE SINQERITETI ESHTE DICKA QE DUHET TA KETE CDO NJERI. POR JO GJITHMONE AI ESHTE I DOBISHEM.
UNE P.SH KUR KA RASTE QE NUK DUHET TE JEM E SINQERTE SEPSE TE THEMI TE VERTETEN ASNJE NUK ESHTE GJITHMONE PLOTESISHT I SI NQERTE, MENDOJ ME VETE KJO GENJESHTER ESHTE ME SHUME DEM NQS DEL SE ESHTE ME DEM NUK GENJEJ, NQS ESHTE PA DEM GENJEJ PAK PER TE DAL NGA SITUATA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GLOOR
Kryetar Parlamenti
Kryetar Parlamenti
avatar

Numri i postimeve : 710
Age : 33
Location : Loading..Lovin You..
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: I sinqerte apo jo!!   Sun Apr 06, 2008 3:47 pm

Sinqeritetin nuk mund ta pershkruash me Fjale apo komente..por Thjesht me Vepra..

_________________
Broken Heart Can Stille Survive Whith a Touch of Your Grace..
Zucchero-Cosi Celeste <3You
Rovena Dilo - Dorezohem <3You
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
paperina

avatar

Numri i postimeve : 7
Age : 28
Registration date : 06/05/2008

MesazhTitulli: Re: I sinqerte apo jo!!   Wed May 07, 2008 4:37 pm

siqeritati eshte nje nga vlerat me te rendesishme jo vetem ne shoqeri por ne te gjitha ambet e jetes...!!!!!! pastaj vijne gjithe te tjerat se po genjeve do te thote nuk respekon!!!! dhe ne te mire te jete per mua nuk eshte gje e mire nuk te takon ty te maresh vendime per te tjeret, ti thuj te verteten.....!!!1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: I sinqerte apo jo!!   Fri May 09, 2008 9:17 pm

Pershendetje nje her, si te gjith ju dhe un jam dakort qe sinqeriteti ka vlera etj etj... po cfar behet kur tregohemi te sinqert ??? do tja di njeri ??? vallai mua me ka ber pun sinqeriteti po me shum me ka prishur kshu te gjith flisni po perball deri tani skam par njeri qe te fali nje gabim meqe tregohet i sinqert...shpresoj ta keni ber ju
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
mgggNumri i postimeve : 22
Registration date : 11/05/2008

MesazhTitulli: Re: I sinqerte apo jo!!   Sun May 11, 2008 1:31 pm

ej sinqeriteti ne vetvete eshte nje vlere dhe duhet cmuar shuuuume por ne boten qe jetojme duhet te jemi pak edhe pragmatiste dhe makiaveliste vlerat e mira jo gjithmone vleresohen...duhet te dish ti pershtatesh situatave te ndryshme...dmth te dish ku te ejsh i sinqerte dhe ku jo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: I sinqerte apo jo!!   Sun May 11, 2008 1:34 pm

mendoj se jemi te dy ne te njejtin mendim ne kemi arritur diku sa sinqeriteti po kalon diku andej nga fundi te ter thon se e vlersojn me fjal po me vepra te japin duart
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: I sinqerte apo jo!!   Mon May 12, 2008 10:00 am

po sigurisht qe ashtu eshte,me kohet qe kane ardhur cfare prisni tjeter?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: I sinqerte apo jo!!   Mon May 12, 2008 7:09 pm

ne fakt asgje spresim un personalisht te pakten, te un te pakten po arrin nivelin 0 jo se sme pelqen po ndodhin aq shum gjera e perdorin aq shum fjalen sinqeritet sa sdim me se ku perdoret .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: I sinqerte apo jo!!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
I sinqerte apo jo!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Trupi dhe shendeti | Shkenca :: Psikologji | Sociologji | Filozofi-
Kėrce tek: