PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 BIRRA DEMTON SHENDETIN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: BIRRA DEMTON SHENDETIN   Tue Apr 15, 2008 1:36 pm

BIRRA DEMTON STOMAKUN

BIRRA , SIGURISHT NUUK MUND TE QUHET PIJE ALKOLIKE , POR NJE SASI TE CAKTUAR ALKOLI ETILIK E KA, MADJE NE DISA LLOJE BIRRASH MESHKUME, SASIA E ALKOLIT ARRIN DERI NE 14% , QE DO TE THOTE QE NJE SHISHE BIRRE MUND TE KRAHASOHET ME 100 GRAME RAKI.
KONSUMIMI I NJE SASIE TE TILLE ALKOLI PER CDO DITE SIGURISHT QE NUK MIREPRITET NGA STOMAKU , SIDOMOS PO TE KEMI PARASYSH QE KY ALKOL SHKON ATJE I PERZIER ME MAJA TE NDRYSHME , QE KANE AFTESI GERRYESE DHE DEMTOJNE MURET E STOMAKUT.
VEC KESAJ, NEN VEPRIMIN E SHKUMES SE BIRRES, GJENDRAT QE NDODHEN NE MURET E STOMAKUTDHE PRODHOJNE LENGJE GASTRITE NE FILLIM PRODHOJNE SHUME MUKOZE , POR ME KALIMIN E KOHES ATROFIZOHEN. NE KETE MENYRE, VESHTIRESOHET TRETJA E USHQIMIT DHE ZORRA E TRASHE NGARKOHET ME USHQIME TE PAPERGATITURA. KESHTU, LINDIN GASTRITET DHE KRIJOHEN VESHTIRESI NE JASHTEQITJE. PER PASOJE TRUPI FILLON TE NDJEJE DOBESI TE PERGJITHESHME , NJERIU ESHTE ME HUMOR TE KEQ, ULET AFTESIA PER PUNE , KRIJOHEN GAZRA DHE URTHE, FILLOJNE DHIMBJET E BARKUT ETJ.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
enya

avatar

Numri i postimeve : 12
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: Re: BIRRA DEMTON SHENDETIN   Mon May 05, 2008 10:53 pm

Birra sigurisht qe hyn ne pijet alkolike por nuk eshte ne kategorine "Pije alkolike te forta" ku hyn psh Whisky, Vodka apo Rakia etj etj ...

Alkoli demton shendetin kjo eshte e ditur por si ēdo gje duhet me e pi me karar sepse nese e tepron te ben dem madje shume dem.

Populli shqiptar eshte popull qe konsumon ne menyre te tepert alkolin, siē ka dhe popuj te tjere dhe konsumimi i nje pijeje alkolike si birra, nuk hyn ne konsumimin e pijeve alkolike, dmth per shqiptaret birra eshte pak a shume si nje Coca-Cola, dhe kjo sjellje eshte e rrezikshme jo vetem per shendetin e personit qe konsumon por dhe per te tjeret per arsye te mos respektimit te rregullave rrugore kur i japin makines.

Shkurt muhabeti, eshte diēka kulturore tek ne dhe eshte veshtire te presim nga shqiptaret te pijne birren apo pije te tjera alkolike me karar!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
BIRRA DEMTON SHENDETIN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Trupi dhe shendeti | Shkenca :: Mjekesi | Trupi dhe shendeti-
Kėrce tek: