PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 Jeta, Familja dhe kushtet financiare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Jeta, Familja dhe kushtet financiare   Sat Apr 26, 2008 11:20 am

Mendoni se eshte ndopak e veshtir te krijosh nje famlije ne shqiperi te lindesh femij, mendoni se prindrit e sotem duhet te permbushin disa kritere me par,sa ndikon gjendja ekonomike ne krijimin e nje familje? ndikon krijimi i nje famlije ne emigrimin e meshkujve prinder jasht vendit... komentoni veshtirsite e jetes familjare ne vendin tone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: Jeta, Familja dhe kushtet financiare   Sat Apr 26, 2008 6:16 pm

I DASHUR ADMIN KE BERE KAQ SHUME PYETJE NJEHERESH,POR PO PERPIQEM TI MARRE ME RRADHE.

KJO ESHTE NJE TEME QE KA SHUME PER TU THENE SEPSE DUHET TE THEKSOJME MENYRAT E LIDHJES,DHE SHTRESAT EKONOMIKE TE PERSONAVE QE DO KRIJOJNE KETE FAMILJE,POR UN PO BEJ NJE ANALIZE SIPERFAQESORE TE KESAJ PYETJE.
ATEHERE TE KRIJOSH NJE FAMILJE KETU NE SHQIPERI NUK ESHTE NJESOJ PER TE TERE,SEPSE AS TE TERE NJERZIT NUK KANE TE NJEJTEN GJENDJE EKONOMIKE.CDO CIFT PARA SE TE MARTOHEN DUHET TE SIGUROJNE PATJETER SHTEPINE KU DO JETOJNE DHE NJE PUNE TE MIRE,POR KJO NUK ESHTE E MUNDUR PER TE GJITHE.
SA PER PYETJEN TE BEHESH ME FEMIJE,MENDOJ SE KJO GJE ESHTE AKOMA ME E VESHTIRE SE CESHTJA ME LART.UN PO E ANALIZOJ VETEM NGA ANA EKONOMIKE SEPSE KA SHUME TEMA TE TJERA RRETH KSAJ CESHTJEJE.TE BESH FEMIJE DO TE THOTE KRIJIM TE PLOT TE FAMILJES,POR SESHTE E THJESHTE ASPAK SEPSE FEMIJA ESHTE SHUME I SHTRENJE NGA ANA FINANCIARE FLAS.FEMIJA ESHTE I SHTRENJTE QE NE KOHEN QE FEMRA NGELET SHTATZEN.QE TA KUPTONI PO JAU JAP ME RASTE KONKRETE.KETU NE SHQIPERI QE MUAJIN E PARE TE SHTATZANISE DUHET TA KESH XHEPIN PLOT PER TE BERE ANALIZAT DHE EKOT E NEVOJSHME TE CILAT DUHEN BERE CDO MUAJ.UN DI QE NE DISA VENDE TE TJERA TE BOTES SHUME ANALIZA BEHEN FALAS,DHE KUR LIND FEMIJA TE JEP SHTETI NJE SHUME TE MAJME LEKESH,KURSE KTU VETEM KERKOJNE LEK.TJETER GJE JANE EDHE VESHJET E FEMIJES,TE FUTESH NE NJE DYQAN RROBASH PER FEMIJE KUSHTOJNE SHUME ME TEPER SESA VESHJET PER TE RRITUR,DHE SHUME E SHUME SHPENZIME TE TJERA.
SA PER EMIGRIMIN MENDOJ SE KA SHUME NGA TA QE DUHET TE LEN FAMILJEN E SAPOKRIJUAR PER TE EMIGRUAR JASHTE DHE TE SIGUROJNE JETESEN.
PRA,TE KRIJOSH FAMILJE DO TE THOTE TE VESH DISA GJERA NE VIJE PASTAJ TE VEPROSH QE TE KESH NJE JETE SADOPAK TE QETE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: Jeta, Familja dhe kushtet financiare   Sat Apr 26, 2008 9:13 pm

Shum faleminderit per analizen nga ana jote rexhina vertet kam ber shum pyetje po secili mund te kapi pyetjen qe mendon se mund te pergjigjet... faleminderit per mirkuptimin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
enya

avatar

Numri i postimeve : 12
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: Re: Jeta, Familja dhe kushtet financiare   Mon May 05, 2008 11:35 pm

Eshte e veshtire per mua te kem nje analize te sakte te shoqerise shqiptare ne Shqiperi duke mos qene pjese e saj, por po jap idete e mia dhe pershtypjet me kane lene ēfare kam pare apo degjuar ne memedhe.

Ekografite nuk e kuptoj perse duhet te behen ēdo muaj, veēse se per te vjedhur pare, por analizat mjekesore jane te paevitueshme per nj grua shtatezane, pra siē thote dhe Rexhina, duhet ti kesh xhepat e mbushura nese je nje person qe ke sadopak merak per shendetin tend e te femijes qe do lindesh. Pra jo te gjithe mund ti bejne keto analiza gje qe mund te kete pasoja me vone si per nenen ashtu dhe per femijen.

Shkurt muhabeti jeta me duket shume e veshtire aktualisht ne Shqiperi dhe sinqerisht nuk e kuptoj se si ja dalin njerezit aty me shpenzimet dhe rrogat qe marrin, ne rastin kur marrin nje rroge se ka shume papunesi.
Ndersa persa i perket ēifteve te reja ne lidhje me situaten ekonomike, eshte diēka e paevitueshme ne jete pra do bejne si do bejne por do martohen bashke e me vone do bejne dhe femij, i tille eshte ligji natyror, ndaj ekonomia se pengon dot, mgjthse mund ta frenoje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: Jeta, Familja dhe kushtet financiare   Sun May 11, 2008 12:18 pm

Vallai te flas per shtatzanin sflas dot sme bie per pjes po per ekonomin ne cift e bej.

Sa per ciftet e reja dhe ekonomine e shqiperise mund te them vetem se eshte aq e veshtire sa ska ku shkon me madje nqs do nje femer flas per nga ana e meshkujve duhet te mendohesh dy here per te vazhduar nje lidhje serioze jo per femren se sje i sigurt po mbi ty bien disa pergjegjesi te tjera te ekonomise... kshuqe ju kerkojm falje femrave qe duam nqs ju vonojme propozimin Very Happy:(
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
Sponsored content




MesazhTitulli: Re: Jeta, Familja dhe kushtet financiare   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Jeta, Familja dhe kushtet financiare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Trupi dhe shendeti | Shkenca :: Psikologji | Sociologji | Filozofi-
Kėrce tek: