PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 BASHKEJETESA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: BASHKEJETESA   Sat Apr 26, 2008 6:24 pm

BASHKEJETESA NE SHQIPERI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Wed Apr 30, 2008 4:55 pm

cfare mendoni per bashkejetesen, ju vete do te mund te bashkejetonit,eshte ajo dicka pozitive apo negative?a keni bashkejetuar ndonjehere?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Wed Apr 30, 2008 4:59 pm

une mendoj se bashkejetesa ndermjet dy njerezve qe duhen nuk eshte se ndryshon shume nga martesa.Martesa ska asgje me teper se dy letra te firmosura,pastaj smendoj se jemi akoma ne ate kohe ku njerzit nuk ndahen vetem se kane bere celebrimet.ne ditet e sotme perqindja me e madhe ketu ne shqiperi nuk bazohen tek letrat e firmosura per te ndejtur bashke,nqs duan te ndahen bejne divorc dhe kaq,kshuqe cfare ndryshimi ka? te pakten un keshtu e mendoj.puc
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
enya

avatar

Numri i postimeve : 12
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Mon May 05, 2008 11:19 pm

Rexhina jam komplet e mendimit tend! I vetmi ndryshim midis bashkejeteses dhe marteses eshte firma mbi dokumentat dhe lidhja administrative me e forte me bashkeshortin/ten.

Personalisht nuk e kam provuar bashkejetesen, ose me mire te them shume pak kohe para se te martohesha, keshtu qe s'mund te te them a eshte me mire apo me keq. Por e njoh disi veten dhe ate qe kam prane dhe nga kjo nisem e them qe s'do te kishte ndonje ndryshim po te kishim qene thjesht ne bashkejtese apo ne martese, siē jemi.

E di shume mire qe ka njerez qe bashkejtesa i trondit dhe se kuptojne perse dy persona qe duhen e jeteojne bashke nuk duan te martohen, por ēdo njeri ka konceptimin e vet te gjerave, keshtu qe ndaj ka disa qe nuk duan lidhje "administrative" me personin me te cilin qe jetojne, eshte thjesht psikollogjike apo ideollogjike per mendimin tim, ndaj s'duhet gjykuar!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Sun May 11, 2008 12:25 pm

Dakort jam me ju me siper po ama ktu ne shqiperi ka dicka qe sju e te bashkjetoni sic doni te jeni pak te lumtur behet fjal per opinionin publik paragjykimet me nje fjal te gjith themi se ska asgje te keqe po nje pyetje kisha per ju do e lejonit femijen tuaj motren tuaj ? se vellain e lini kete e dim un te them te drejten sdo doja... mendimi im
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
mgggNumri i postimeve : 22
Registration date : 11/05/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Sun May 11, 2008 11:35 pm

per mendimin tim bashkejetesa eshte zgjidhja e duhur per te kurorezuar ndjenjat midis dy njerezve qe vendosin te kalojne nje kohe relativisht te gjate bashke.....per mendimin tim martesa eshte vetem nje dokument juridik qe te kujton ty se ke ca detyrime ligjore naj personit ne fjale....me pak fjale si ti vesh ca zinxhire atij tjetrit...per mua kjo e mbyt jetesen me dike ...nderkohe bashkejetesa e ben sh me te lehte bashkeekzistencen me dike dhe je i lire qe ne momentin e pare qe e sheh se lidhja nuk funskionon te largohesh pa qene idetyruar te rrish gjithe jeten neper gjygje....i vetmi problem i bashkejeteses jane femijet...une do bashkejetoja me dike pse jo????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Mon May 12, 2008 9:41 am

per pyetjen e admin.
per femijen tim nuk mund te ktheje pergjigje sepse eshte shume shpejt,sa per motren ose vllain nuk jam kundra bashkejeteses por prap nuk i takon motres te vendosi do e leri apo jo.une kshu mendoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Mon May 12, 2008 7:27 pm

Normal qe si takon po ta kthej me te njejten pyetje nqs jot moter do bashkjetonte me nje person mashkull kuptohet cdo mendoje ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
ZHAKLINA
Kryetare Komune
Kryetare Komune
avatar

Numri i postimeve : 1276
Location : hehhehhhe... aty ku s'duhet te jem :D
Registration date : 01/03/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Mon May 12, 2008 10:30 pm

S'di cte them, bashkjetesen se kam provu, mua me pelqen martesa,per kete eshte shpikur fejesa te njohesh me mire njeriun qe do pastaj ta martosh se di ndoshta e kam gabim por une mendoj kshu...sjam shume per bashkejetes

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Tue May 13, 2008 9:57 am

NQS MOTRA IME DO BASHKJETONTE ME NJE PERSON QE DO TA DONTE ATE, NUK DO KISHTE ASNJE PROBLEM PER MUA,SIGURISHT QE TE ISHTE DICKA SERIOZE SI FILLIM PASTAJ SI TE SHKONTE PUNA.PROBLEMI I VETEM DO ISHIN PRINDERIT TANE SEPSE SBESOJ SE DO E LEJONIN NJE GJE TE TILLE[PER MUA BASHKEJETESA PER 2 PERSONA QE DUHEN VERTET ESHTE E NJEJTE ME MARTESEN,MADJE EDHE ME E MIRE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Tue May 13, 2008 10:37 am

Me fal ti ke ber bashkjetes ? Nqs mendon se eshte dicka qe ska problem dhe se ke ber pse nuk ke bashkjetuar ???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Tue May 13, 2008 10:47 am

NUK ESHTE E THENE TE BESH GJITHCKA QE MENDON SE ESHTE GJE E MIRE,VARET SI TE VJEN JETA DHE UNE SE KAM PASUR TE NEVOJSHME TA BEJ NJE GJE TE TILLE.PASTAJ ME LART THEKSOVA QE MENDIMI IM ESHTE KESHTU POR JO I PRINDERVE TE MI,DHE SMENDOJ SE DO E KISHA TE LEHTE TE BEJA NJE GJE TE TILLE TE PAKTEN KTU NE SHQIPERI.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Tue May 13, 2008 11:02 am

me duket se do debatojm pas disa vitesh kur te behesh me femij, dhe nqs eshte femer akoma me teper.Very Happy:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Tue May 13, 2008 11:10 am

AHAHAAAAAAAAAAA NUK NDRYSHOJ MENDIM UNE JO
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Tue May 13, 2008 4:20 pm

ktu do jemi shpresoj vetem mos te humbim lidhjet e komunikimit Very Happy koh e gjate po do perpiqemi Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   Thu May 15, 2008 10:59 am

MOS U BEJ MERAK TI SE ME TY SI HUMBAS DOT LIDHJET,SKEMI PSE TE PERPIQEMI FARE. hug
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: BASHKEJETESA   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
BASHKEJETESA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Trupi dhe shendeti | Shkenca :: Psikologji | Sociologji | Filozofi-
Kėrce tek: