PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 Dedikuar ty!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Dedikuar ty!   Tue Apr 29, 2008 6:58 pm

Ketu mund ti beni dedikime personave qe te doni, me nje poezi, me nje proze apo dhe me disa fjale te bukura. Wink

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: Dedikuar ty!   Tue Apr 29, 2008 7:31 pm

PER NENEN TIME Wink

Dėrgomė njė engjėll nė mėngjes
kur kthehem e lodhur nga ėndėrrimet!

Kam fituar gjithmonė ikje
nė bixhozėt me kurthe.
Vėre dorėn nė plagėt e mia tė merituara,
engjėll flokargjend.
Ah, tė vdisja
tė mbeteshe pėrjetė kėshtu si je,
mbretėreshė smeraldi,
Lavdi tokėsore mbuluar nga pleqėria.

Eja,
kur gjumi
m'i mbulon sytė me kripė ėndrrash tė lodhshme,
engjell prej balte tė ėmbėl.
tė mbetesha nė prehrin tėnd,
gjiri yt tė mi rrihte kockat, gjakun,
ēdo skutė tė trupit.
Ti zgjoja gjithė agimet
dhe hėnat ti bėja fli nė lindje pa vdekje!

Nėnė
kurth i jetės-vdekja
ligj natyre,
flė e qete tek e nesėrmja,
si ankthi
dhe ti,e di, do tė vdesėsh.
Megjithatė
le ta mbarėshtoj lotin e lamtumirės nė kėso fjalėsh
ku vdekja s'bėn vend kurrė!

Ka nė jetė ankthe ku ia vlen ti durosh
ngaqe janė agime tė pėrskuqura dashurie!!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
 
Dedikuar ty!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Gjuhe dhe Letersi | Shkrimtaret dhe krijimtaria tyre :: Krijimet tuaja-
Kėrce tek: