PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 Diktatori Rus i kupes UEFA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Diktatori Rus i kupes UEFA   Sat May 03, 2008 12:58 pm

Rejnxhersi, ne finalen e kupes UEFA mund te konsiderohet nje surpirze duke u mesuar me surprizat e kupes UEFA Zenitin pa frik mund ta quajm nje diktator Rus nen udheheqjen e "gjeneralit te vogel" Dik Advokat. Advokat nuk ka fituar asnjher kupat e Europes, po tre tituj ne tre shtete te ndryshme me Zenitin, me PSV dhe Rejnxhers kundershtarin e ardhshem ne finale. Ne Gllasgou dominoi kampionatin, pasi skuadra e tij luajti nje futboll qe nuk ishte pare asnjhere ne Skoci. Per kete arsye eshte e sigurte qe tifozet e Rejnxhersave do e duartrokasin perpara finales se Manchester. Eshte e vertet qe Zeniti ka nje sponsor te fuqishem si GASPROM me ne krye te saj Putin por meritat shkojne ne adrese te "gjeneralit te vogel" dhe ushtrise se tij Ruse pasi Dik Advokat nuk ka shpenzuar para per te mbledhur futboliste nga e gjithe bota. Kapiteni dhe lideri i "ushtrise" ruse Anatoli Timoshuk eshte nga Ukraina, ai luan pas shpines se dyshes sulmuese me te mire qe ka pare Rusia ne dekaden e fundit, Arshavin dhe Pogrebnjak. Pogrebnjak eshte edhe golashenuesi me i mir e kupes UEFA me 10 gola, por qe do ti mungoje ne finalen e madhe pasi eshte i skualifikuar.

"Diktatori Rus"

Zeniti ka bere nje ecuri rekord ne kupen UEFA pavarsisht nga shorti i veshtire.
Zeniti ka eleminuar disa ekipe me ne forme per momentin si Standartii i Liezhit (Kampion Belgjike), O.Marsejes (vendi i trete ne France), Vilarealin (vendi i dyte ne Spanje), Leverkusenin (vendi i peste ne Gjermani), dhe kampionen aktuale te Gjermanise qe ka ne perberje te saj shume lojtare cilesor Bajerni ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
 
Diktatori Rus i kupes UEFA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: