PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Sat May 10, 2008 7:00 am

VAJZA 16 VJECARE E FEJUAR PA DESHIREN E SAJ ME SHKUESI,NJE MBREMJE DEL ME SHOQERINE E SAJ PER NE PUB PA DIJENINE E PRINDERVE DHE TE FEJUARIT.SAPO KTHEHET NE SHTEPI I ATI E QELLON ME ARME DHE AJO VDES.

SHUME NGA PERSONAT E FSHATIT TE INTERVISTUAR NGA MEDIA U PERGJIGJEN QE DO KISHIN BERE TE NJEJTEN GJE.

CILI ESHTE KOMENTI JUAJ PER KETE NGJARJE?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Sat May 10, 2008 12:20 pm

Nje akt teper makaber i te atit, kjo tregon injorancen dhe traditat shekullore qe akoma po lene gjurme ne shoqerine dhe ne ambientin qe na rrethon. Shumica e prinderve tane nuk e pranojne ndryshimin qe po ndodh ne shoqerine shqipetare dhe per rredhoje ndodhin gjera te tilla. Pra sic e ka thene dhe Rexhina, shumica e banoreve te atij fshati kane thene qe do benin te njejten gje, ketu duket qarte qe opinioni ka shume rendesi e vlere ne ate ambjent.
Gjithsesi mendoj se te tilla ngjarje ndodhin neper fshatra ne zona te thella ku traditat dhe opinioni i njerezve eshte me i rendesishem dhe ka me vlere se sa mendimi apo deshirat e tua. Kjo ndodh dhe per shkak te shkollimit te paket dhe informacioneve te vaketa te ketyre njerezve. Para dy vitesh kam degjuar se nje vajze vari veten se pse i jati se la te ikte te nje ditelindje e shoqes. Neutral

Sigurisht dhe kjo vajze (ndjese paste) ska vepruar mire duke ikur me shoqerine pa dijenine e familjes, ajo duhet te gjente gjuhen e perbashket dhe ta bindte te jatin apo te fejuarin qe ta lejonin te dilte me shoqerine, por dhe veprimi i te atit eshte teper i ulet sepse nuk vritet femija per dicka te tille. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Me pak fjale eshte nje akt qe duhet denuar dhe shpresojme qe te tjeret te marrin mesim e te mos e perserisin nje ngjarje te tille ne familjet e tyre Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Sun May 11, 2008 9:34 am

killerina ti ke te drejte po me ate lloj prindi nuk ka as shansin me te vogel te gjesh gjuhe te perbashket.per ta te dali femija me shoqet vetem,edhe diten jo vetem naten,eshte nje nder gjerat me te keqija qe mund tju ndodhi.
por eshte e vertete qe kjo ngjarje ka ndodhur ne fshat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Sun May 11, 2008 10:13 am

rexhina shkruajti:
killerina ti ke te drejte po me ate lloj prindi nuk ka as shansin me te vogel te gjesh gjuhe te perbashket.per ta te dali femija me shoqet vetem,edhe diten jo vetem naten,eshte nje nder gjerat me te keqija qe mund tju ndodhi.
por eshte e vertete qe kjo ngjarje ka ndodhur ne fshat.Po pra, pse e di si eshte e dalura vetem e pa leje ne ato zona prandaj te thashe qe duhet te gjenin gjuhen e perbashket.
Atehere duke ditur c'fare prindi ke dhe duke e ditur deri ku arrijne veprimet e prindit, si thua, ja vlen te sakrifikohesh per nje kapricio? (se e dala me shoqerine eshte kapricio apo jo)
Une se shfajesoj aspak prindin sepse ai prind ka bere nje akt teper makaber dhe duhet denuar rende por them qe dhe vajza duhet te ishte me e matur ne veprimet e saja.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Sun May 11, 2008 11:49 am

Sdi cte them eshte dicka qe te le pa fjal, eshte dicka absurde ta rrisesh 16 vjet dhe ta vrasesh per nje te shkuar ne pub edhe nqs eshte per opioninin publik njeri di te genjej nje fjal "e kisha cuar te im vella" jo aq sa te shkoj babai e te vrasi te bijen un se konceptoj dot vallai Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
mgggNumri i postimeve : 22
Registration date : 11/05/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Sun May 11, 2008 1:59 pm

eshte injorance, mungese kulture, prapambetje , mungese arsimimi, mendesi e trasheguar nga koha e qepes dhe si parazite nuk po i shqitet Shqiperise.....per fundja kjo seshte e vetmja por vetem nje pjese e asaj qe ndodh cdo dite...ketu jetojme ne ne mes te ketij mjerimi shpirteror...per te ardhur keq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Mon May 12, 2008 9:58 am

Ne fakt killerina vajza duhet te ishte treguar me e matur,por veprimi i te atit i fshin te gjitha gabimet e saj.Pastaj mendoj edhe kete qe kushedi sa keq eshte ndjere ajo vajze 16 vjec me nje burre qe kushedi nga ia kishin gjetur sa ka arritur dhe ka ikur me shoqet duke e ditur se cfare babai ka pasur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Mon May 12, 2008 7:15 pm

Nje veprim qe fshin gabimet e saj bashke me te, un po mendoja nese pasi e ka vrar e ka qar ? dhe besoj se po, po pse e qan te bijen kur vet e vret sma ha mendja ta ket detyruar njeri, ai lloj personi eshte te qaj veten e tij se te bijen se kthen dot me Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
ZHAKLINA
Kryetare Komune
Kryetare Komune
avatar

Numri i postimeve : 1276
Location : hehhehhhe... aty ku s'duhet te jem :D
Registration date : 01/03/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Mon May 12, 2008 10:23 pm

Sa keq Crying or Very sad Crying or Very sad s'paskam degju per kete ngjarje, me te vertete e trishtuar. Nga njera ane nuk habitem shume sepse ne fshat keto jane ngjarje qe ndodhin shume shpesh.Une per veti jam rrite ne fshat, nuk ankohem shume sepse te them te drejten une jam rrite ne nje familje ku kam pase te themi liri te mjaftueshme duke llogaritur qe disa shoqet e mia nuk kishin lejen te dilnin as deri tek dyqanet Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad . Jeta ne fshat eshte shume me ndryshe se nga qyteti, ka mentalitet shume te qelbur , ka me prapambetje , ka me injorance. Ai njeri paska bere 2 marrezira , e para duke fejuar nje femij dhe e dyta duke e vrare ate. Shpresojme qe mos te degjojme me kshu gjerash edhe pse eshte e veshtire se ne shoqerine shqiptare ka dhe ka per te pase kshu ngjarjesh vete nga fakti qe jemi shume me mbrapa se vendet e tjera Crying or Very sad Crying or Very sad .

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rexhina

avatar

Numri i postimeve : 594
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Tue May 13, 2008 10:13 am

UNE SINQERISHT NUK I KUPTOJ KETA LLOJ PRINDERISH,LE TE KESH CFAREDO LLOJ MENTALITETI FEMIJA ESHTE I PAPREKSHEM NGA PRINDI.TE GJITHE NGA FSHATI KEMI ARDHUR,TE GJITHE ME MENTALITET SHUME TE NDRYDHUR KEMI IKUR QE ANDEJ POR NUK KEMI ARRITUR DERI ATY.UNE MBAJ MEND SHUME MIRE QE EDHE PRINDERIT E MI KANE QENE SHUME FANATIK NE FILLIMET TONA NE TIRANE,UNE SE KAM NDJERE SHUME SEPSE KAM ARDHUR SHUME EVOGEL DHE U RRITA ME JETEN KETU POR KAM PARE QE MOTRES TIME I JANE NDALUAR SHUME GJERA NGA IM ATE,DHE AJO KA BERE GJERA QE ATIJ I DUKESHIN SHUME GABIM.DUA TE DAL KETU QE PAVARSISHT SE CFARE KA BERE AJO,BABAI JONE DUKE QENE NJE BURRE I SAPOARDHUR NGA FSHATI DHE E VRISTE MENTALITETI ASNJEHERE NUK I KA DHEN NJE SHPULLE ASAJ DHE JO ME TA VRISTE,THJESHT I KA THEN VAJZE KETE SKE PER TA BERE ME POR DUKE IA MBUSHUR MENDJEN ME TE MIRA.JO SE AI ESHTE BABAI IM POR KETE SJELLJE DUHET TE KENE TE GJITHE PRINDRIT ME FEMIJET E TYRE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ProdigY
Kryetar Komune
Kryetar Komune
avatar

Numri i postimeve : 250
Age : 35
Location : SHKODER, TIRAN, PODGORICE
Registration date : 05/03/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Fri May 16, 2008 5:53 pm

Zot mos ia co kujt kete, ju flisni sepse keni jetuar ne nje tjeter ambjent dhe me nje tejter fryme, sikur te ishit rritur ne ate zone edhe pergjigja juaj do te ishte e njejte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Fri May 16, 2008 9:44 pm

ProdigY shkruajti:
Zot mos ia co kujt kete, ju flisni sepse keni jetuar ne nje tjeter ambjent dhe me nje tejter fryme, sikur te ishit rritur ne ate zone edhe pergjigja juaj do te ishte e njejte

Shocked Shocked e njejte? Ta rrisesh femijen per 16 vjet rresht dhe vjen nje dite e bukur dhe ta vrasesh? Crying or Very sad Crying or Very sad Shocked
Une se kuptoj perse e ka bere ai prind kete ngjarje, ka pasur nga ato femra qe kane perfunduar rrugeve dhe prindi se ka vrare e jo me per nje xhiro me shoqerine Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Mund te me thuash si e komenton ti kete ngjarje ProdigY?
Mbase e kam kuptuar une gabim por me duket sikur ti je dakord me kete akt Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
mgggNumri i postimeve : 22
Registration date : 11/05/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Fri May 16, 2008 11:18 pm

besoj se ajo qe ka dahsur te thote proddigy eshte se te jetosh ne nje ambjent si ky te rritesh ne kushte te tilla detyrimisht do kesh kete mendesi edhe do te te formesohen ca modele sjellje ku veprime te tilla do te te duken brenda rregullave morale mgjths nga kendveshtrime te tjera eshte veprim teresisht makaber....dmth varet nga mentaliteti dhe nga ajo qe ke marre ne embjentin ku jeton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Sat May 17, 2008 11:57 am

mggg shkruajti:
besoj se ajo qe ka dahsur te thote proddigy eshte se te jetosh ne nje ambjent si ky te rritesh ne kushte te tilla detyrimisht do kesh kete mendesi edhe do te te formesohen ca modele sjellje ku veprime te tilla do te te duken brenda rregullave morale mgjths nga kendveshtrime te tjera eshte veprim teresisht makaber....dmth varet nga mentaliteti dhe nga ajo qe ke marre ne embjentin ku jeton

Bhe eshte nje gje e pakonceptueshme sepse te tere e kemi prejardhjen nga fshati dhe prinderit si kemi pasur dhe aq liberale por me kalimin e kohes dhe me pak pune nga ana jone kemi arritur te kemi ate qe duam.

Une e kam permendur dhe me lart ku kam thene qe dhe veprimi i vajzes ka qene disi i gabuar sepse (ndjese paste) mendoj se ajo i dinte rregullat dhe menyren se si duhet te sillej ne ate ambjent por dhe te arrish ne vrasjen e femijes tend eshte kulmi i kulmeve. Pra me mire nje femije me pak dhe i nderuar nga te tjeret se sa nje jave thashetheme ne fshat e me femijen tek e sheh te rritet e te gezoje jeten? (sepse ishte ende femije Crying or Very sad ) Ja tani te rroje babai dhe te kenaqet se shumica e bashkeinjoranteve te tij e mbeshtesin dhe e perkrahin per veprimin qe ka bere; a thua ato bashkeinjorante i japin po ate dashuri dhe kenaqesi qe i jepte e bija? Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Se di vertet si do i jetoje vitet e metejshme ky prind vrases, a nuk do e vrase brenga pas disa vitesh kur te shohe qe mosha e shoqeve te saja do te shkojne ne disko e party pa problem? Kur te shohe shoqet e vajzes ne rruge te rritura e me femije? Apo kur te shohe shoket e vet me niperit e mbesat per dore, a do mendoje ky se mund te kishte dhe ky niper e mbesa nga ajo vajze te cilen e futi ne dhe barbarisht vetem kur ishte adoleshente? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
ProdigY
Kryetar Komune
Kryetar Komune
avatar

Numri i postimeve : 250
Age : 35
Location : SHKODER, TIRAN, PODGORICE
Registration date : 05/03/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Sat May 17, 2008 5:09 pm

degjo moj fshatare, ngjarja nuk ka ndollur ne nje fshat normal prej atyre qe jemi mesuar duke pare, ka fshatra te cilet jane shume perpara edhe ne krahasim me qytetin per mentalitet. Ngjraja ka ndollur ne nje zone malore me sa mbaj mend une ku eshte shume e veshtire te hyj edhe drita e diellit. Dhe ajo ngjarje nuk ka ndollur sepse vajza ka ikur ne Pub por sepse ajo bente dashuricka rrugeve me nje ushtar qe kryente sherbimin ushtarak atje. Dhe kjo nuk ishte vetem nje here. Nje banor qe eshte rritur me ate mentalitet, nje person i cili jeton per nderin dhe fytyren nuk do te mund ta pranonte dhe ngjarja shkoi si shkoi, kjo nuk do te thote se edhe une do e kisha bere nje gje te tille.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Sat May 17, 2008 5:48 pm

ProdigY shkruajti:
degjo moj fshatare, ngjarja nuk ka ndollur ne nje fshat normal prej atyre qe jemi mesuar duke pare, ka fshatra te cilet jane shume perpara edhe ne krahasim me qytetin per mentalitet. Ngjraja ka ndollur ne nje zone malore me sa mbaj mend une ku eshte shume e veshtire te hyj edhe drita e diellit. Dhe ajo ngjarje nuk ka ndollur sepse vajza ka ikur ne Pub por sepse ajo bente dashuricka rrugeve me nje ushtar qe kryente sherbimin ushtarak atje. Dhe kjo nuk ishte vetem nje here. Nje banor qe eshte rritur me ate mentalitet, nje person i cili jeton per nderin dhe fytyren nuk do te mund ta pranonte dhe ngjarja shkoi si shkoi, kjo nuk do te thote se edhe une do e kisha bere nje gje te tille.

Shocked Shocked fshatare? Rolling Eyes Rolling Eyes

Une flas per ngjarjen qe ka shkruar Rexhina dhe them qe ai eshte prind vrases e jo per kete ngjarje qe sapo the ti, jane krejt te ndryshme......gjithsesi flm shume per pergjigjen qytetar Rolling Eyes

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
ProdigY
Kryetar Komune
Kryetar Komune
avatar

Numri i postimeve : 250
Age : 35
Location : SHKODER, TIRAN, PODGORICE
Registration date : 05/03/2008

MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   Tue May 20, 2008 10:51 pm

po kjo ngjarja qe ka shkru rexhina eshte kjo qe sapo une te tregova moj fshatarina, vetem se ajo nuk kishte dhene detaje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
KOMENTONI RRETH KSAJ TRAGJEDIE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Trupi dhe shendeti | Shkenca :: Psikologji | Sociologji | Filozofi-
Kėrce tek: