PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 Skela Kotbusin nuk e duan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Skela Kotbusin nuk e duan   Fri May 16, 2008 8:05 pm

“Ne qėndruam nė Bundeslige edhe pse shumė njerėz nuk e dėshironin kėtė. Nė Bundesligė nuk e duan njė ekip nga Lindja”. Ervin Skela duket mė i revoltuar se kurrė dhe “zemėrimin” e tij nuk e fsheh as pėr median mė tė rėndėsishme sportive nė Gjermani, revistėn prestigjioze “Kicker”, pėr tė cilėn shqiptar dha edhe njė intervistė tė gjatė.
Energi Kotbus siguroi mbijetesėn nė Bundesligėn gjermane, dhe njė rol tė dorės sė parė ka pa dyshim fantazisti shqiptar Ervin Skela. Takimin e fundit Kotbus fitoi 2-0 kundėr Hamburgut dhe lojtari i Kombėtares shqiptare ishte njė ndėr mė tė mirėt nė fushė nė fitoren e pestė rresht nė shtėpi. “Ajo qė ka bėrė ekipi deri tani, ėshtė sensacionale” – thotė Ervin Skela pėr faqen gjermane maerkischeallgemeine.de. Nė takimin kundėr Hamburgut pėr herė tė dytė gjatė kėtij sezoni stadiumi ishte shitur plotėsisht, ashtu si me Bajernin ku ishin tė pranishėm 22 746 shikues.
Ervini ėshtė edhe futbollisti shqiptar qė ka shėnuar mė shumė gola nga ata luajnė kėtė sezon nė Bundesligė. Skela ka realizuar 7 gola (mė i miri i ekipit), Edmond Kapllani 2 gola me Karlsruhen, po aq sa Faton Toski i Eintrahtit tė Frankfurtit. Lala duarbosh (vetėn njė asist) edhe kėtė sezon, ndėrsa mbrojtėsi Mėrgim Mavraj i ka pas tė numėruara minutat.
Takimi i radhės i Energi Kotbus (ndodhet nė vendin e 14-tė, 36 pikė) njėherėsh edhe i fundit sezonal ėshtė ai kundėr Hanoverit tė Altin Lalės (vendi i 8-tė, 46 pikė). Po tė shtunėn, Karlsruhe e Edmond Kapllanit do tė luajė nė transfertė kundėr Hamburgut, njė ish-ekip i Besart Berishės.

Kicker: Skela, na thoni, sa gjatė do tė festohet ditėn e shtunė kalimin i klasės?
Ervin Skela: Shumė gjatė. Jemi tė gjithė tė lumtur me rrjedhėn e sezonit, pasi ia arritėm tė mbijetojmė njė javė pėrpara pėrfundimit tė kampionatit.
Kicker: Pas rezultatit 2-0 kundėr Hamburgut, ju thatė se e fituam Ligėn me “1 mijė pėrqind”. Ēfarė kishit parasysh me kėtė?
Skela: Kur nė ndeshjet e kthimit kundėr gjithė kundėrshtarėve pėr mbijetesė fiton, apo tė paktėn si kundėr Nurembergut arrin njė barazim, apo kur mposht nė shtėpi Bajernin dhe Hamburgut, kur skuadra tregon moral dhe vullnet, atėherė do tė thotė se e ke fituar me njė mijė pėr qind qėndrimin nė Bundesligė. Edhe pse shumė njerėz nuk e dėshironin kėtė.
Kicker: Kush?
Skela: Kjo nuk ėshtė mė njė e fshehtė dhe unė mund ta them me qetėsi: askush nė Bundesligė nuk dėshiron ta ketė Energi Kotbusin, edhe pse dikush e pėrsėrit shpesh se njė ekip nga Lindja luan nė Bundesligė. Kur dėgjon lojtarė tė tjerė, apo trajnerė, se nuk dėshirojnė tė udhėtojnė drejt Kotbusit, pasi ata e dinė, se kėtu ėshtė shumė e vėshtirė pėr tė marrė diēka.
Kicker: Ēfarė pjese zė nė kėtė mbijetim trajneri Bojan Prasnikar?
Skela: Secili ka pjesėn e tij, por e tij ėshtė e madhe. Njerėzit, tė cilėt sollėn Prasnikarin, kanė bėrė zgjedhjen mė tė mirė. Ai ėshtė njė trajner, qė vendosi shumė disiplinė. Prasnikar jeton 24 orė pėr futbollin. AI ėshtė trajneri i duhur nė vendin e duhur.
Kicker: Nė vitin 2006 me Kaisersaluternin ratė nga Bundesliga. Ēfarė kishte kėtė vit Energi, qė Kaiserslauterni nuk e kishte?
Skela: Ndryshimi qėndron nė faktin, se ne te Lauterni nuk ishim njė ekp. Bashkėsia fillon nga Alfa dhe mbaron te Omega. Dhe kėtė nė Kotbus dinė ta bėjnė.
Kicker: A do tė luftoni sėrish pėr mbijetesė sezonin e ardhshėm?
Skela: Pėr sezonin e ardhshėm unė dėshiroj, qė ekipi tė qėndrojė kėshtu dhe ndoshta edhe tė pėrforcohet me tre blerje pėr tė rritur cilėsinė. Ndėrkohė, unė jam i bindur, se me kėtė trajner nuk do tė kemi probleme pėr mbijetesė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
 
Skela Kotbusin nuk e duan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: