PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 Mua me pelqen keshtu...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Mua me pelqen keshtu...   Mon Mar 03, 2008 9:13 pm

Ėshtė e mundur tė pėrmirėsosh seksualitetin? Po. Tė gjithė specialistėt e thonė. Por duhet tė dish ēfarė tė bėsh pėr tė zbuluar kėnaqėsi tė reja. Sepse seksi ėshtė si njė gjuhė: pėr ta folur mirė, duhet tė njohėsh alfabetin.


Ki besim tek vetja

Organi kryesor seksual ėshtė truri. Ai ndikon dukshėm nė kėnaqėsinė seksuale. Prandaj ėshtė e rėndėsishme tė veprosh mbi mendjen mė shumė sesa mbi organet seksuale. Shpesh njė grua ka frikė se nuk ėshtė mjaftueshmėrisht e bukur pėr qenė e dėshirueshme. Por nė realitet, kur njė burrė shtrėngon gruan me tė cilėn po pėrjeton njė moment intimiteti, pėr tė ajo ėshtė gjithmonė gruaja mė e bukur nė botė. Ai ėshtė i pėrfshirė, i prekur nga intimiteti, e madje dhe nga defektet e partneres. Ėshtė njė dhuratė qė mund t’i bėsh tjetrit, t’i tregosh gjithė pėrkushtimin. Tė qenit i vetėdijshėm tė mundėson tė lėsh mėnjanė tė gjithė komplekset pėr tė pėrfituar nga momenti qė je duke pėrjetuar. Dėshira pėr tė bėrė seks tek njė grua ėshtė e lidhur ngushtė me harmoninė trupore. Prandaj njė parapėrgatitje para se njė femėr tė futet nėn ēarēafė ėshtė shumė stimuluese. Bėj njė banjė tė ngrohtė, spėrkatu me vajra esencialė ose me njė krem me aromė nėpėr tė gjithė trupin, pėr njė lėkurė tė butė dhe tė kėndshme pėr t’u shijuar. Mjafton njė gjest qė njė grua tė ndihet mė joshėse, pavarėsisht defekteve tė vogla.

Erotizo dėshirėn

Mos mendo se dėshira vjen vetėm njėherė. Duhet kultivuar dhe ndezur. Dhe njė nga metodat mė tė mira ėshtė komunikimi. Dialogu ėshtė afrodiziaku mė i mirė.

Harmonizo ritmet

Shpesh mashkulli, nė fillim tė jetės seksuale, nuk e di se orgazma femėrore ka nevojė pėr kohė. Tek njė grua qė nuk e ka provuar kurrė orgazmėn, tė paktėn 45 minuta pėrkėdhelje janė tė nevojshme pėr tė bėrė tė mundur rritjen e eksitimit dhe shpėrthimin e orgazmės. Thelbėsor ėshtė stimulimi i klitorit. Meqė njė burrė e arrin shumė mė shpejt orgazmėn, e ka tė vėshtirė tė kuptojė qė partnerja vėrtet ka nevojė pėr kaq shumė kohė. Ja qė kjo ėshtė e vėrteta. Por ky interval tenton tė zvogėlohet me kalimin e kohės dhe me praktikėn, derisa refleksi orgazmik tė bėhet mė relativ. Prandaj e rėndėsishme ėshtė qė tė harmonizohen ritmet me qetėsi. Sa mė me ngadalė ta merrni, aq mė shumė kėnaqėsi do tė pėrjetoni.

Eksploro kėnaqėsinė mendore

Njė lojė shumė eksituese ėshtė vėnia nė praktikė e njė fantazia erotike jo shumė tė rrezikshme. Pėr shembull, njė ēift mund tė shkojė nė restorant duke e ditur qė ajo nuk ka veshur mbathje. Ėshtė njė sekret qė vetė ata tė dy e dinė. Intimiteti dhe eksitimi stimulohen dhe bėhen prelud i njė mbrėmjeje shumė pikante...

Zhdramatizo problemet e ereksionit

Kur njė burrė ka probleme me ereksionin, pėr tė nuk ėshtė shumė e thjeshtė. Nė termat e identitetit mashkullor, kjo situatė ėshtė tragjike. Njė grua qė e kupton partnerin, qė i jep siguri dhe zhdramatizon situatėn ėshtė njė thesar i ēmuar pėr njė burrė. Ndonjėherė mjaftojnė vetėm pak fjalė si: “Sot ose nesėr... kėtu jemi”. Pastaj ėshtė shumė e rėndėsishme qė njė grua tė mos pėrqendrohet vetėm tek penisi, por tė dijė ta pėrkėdhelė partnerin edhe nė zona tė tjera: tek kofshėt, tek testikujt.

Kėrko kėnaqėsinė

Trupi ynė ėshtė misterioz dhe ai i personit qė kemi pėrballė akoma mė shumė. Nėse mendon se di gjithēka, me siguri gabohesh. Edhe seksologėt mė ekspertė na kanė rrėfyer se kanė ende shumė pėr tė mėsuar dhe pėr tė zbuluar mbi misteret e trupit.
Duhet qė burrat tė ndalojnė sė menduari se seksualiteti konsiston thuajse ekskluzivisht nė penetrim. Duhet tė zhvillojnė anėn e tyre femėrore, tė bėhen mė tė butė, tė dėgjojnė partneren, tė hyjnė me tė nė njė intimitet mė tė thellė. Vetėm me kėtė kusht do tė japin dhe do tė marrin mė shumė kėnaqėsi.

Ēmo orgazmėn pa penetrim

Ja qė jo gjithmonė ėshtė e domosdoshme prania e njė burri pėr tė arritur orgazėm. Penetrimi i penisit nė vaginė nuk ėshtė mėnyra e vetme. Ndjesitė e marra nga pėrkėdheljet e tė gjitha llojeve janė gjithashtu shumė interesante dhe tė rėndėsishme pėr t’u eksploruar dhe pėr tė tė shumėfishuar kėnaqėsinė seksuale.

Stimulo klitorin

Pėr t’i mėsuar njė burri se si pėrkėdhelet klitori , partnerja duhet patjetėr t’i tregojė atij se si bėn ajo. Ky demonstrim do t’i lėrė tė kuptojė atij se ē’ritėm tė pėrdorė, nė ē’pikė, kur tė vazhdojė e kur tė ndalet. Sepse tjetri nuk pėrkėdhelet ashtu siē mendon se duhet por siē ai ka nevojė. Kjo velen pėr tė dyja palėt.

Mbaj eksitimin

Pėr tė rritur eksitimin tentojmė tė ēojmė nė ekstrem tensionin muskulor. Por ėshtė mė keq. Duke kontraktuar muskujt tė krijohet pėrshtypja e njė potence mė tė madhe, por nė fakt provokohet njė ejakulim i shpejtė. Prandaj ėshtė mirė qė gjatė raportit seksual eksitimi tė ruhet pėr tė rritur kėnaqėsinė.

Rizbulo puthjen

E njeh, e praktikon, por ja qė mund tė zbulosh akoma dhe tė pėrmirėsosh shumė gjėra nė seks. Disa ēifte qė janė bashkė prej njė farė kohė, puthuajse nuk puthen mė. Sa keq tė heqėsh dorė nga ndjesia qė tė fal puthja! Provo tė organizosh njė mbrėmje puthjesh. Nuk ėshtė thėnė tė bėni seks. Por tė putheni sa mė gjatė dhe intensivisht nė buzė pėr tė shijuar kėnaqėsinė e pamatė tė puthjes.

Pėrkėdhelje sensuale

Ekziston njė pėrkėdhelje shumė e kėndshme: ledhatimi i pjesės sė brendshme tė gojės me njė gisht. Tė pėrkėdhelėsh tė brendshmen e gojės ndėrkohė qė penetron kaq lėngshėm, ngrohtė... Dhe ėshtė mjaft eksituese tė thithėsh a tė kafshosh gishtat e partnerit. Eshtė njė mėnyrė simbolike e tė bėrit dashuri. Provoni pėrkėdheljet sensuale me partnerin tuaj me ndonjė vaj apo xhel. Substanca tė tilla imitojnė lagėshtinė e vaginės. Pėrkėdhelitė transmetojnė pėrshtypjen e tė bėrit dashuri, dhe kontakti mė pas ka pėr tė qenė jashtėzakonisht eksitus.

Ngadalėsoni ritmin

Burrat duhet tė kuptojnė se ėhstė e kotė tė ruajnė ritėm tė fortė e tė shpejtė kur bėjnė dashuri. Shpeshherė ngadalėsimi i ritmit ėshtė shumė mė i kėnaqshėm pėr femrėn. Burrat besojnė se sa mė tė shpejtė tė shfaqen, aq mė burrėrojė janė, por nuk ėshtė e vėrtetė! Nė fakt, vagina ėshtė e ndjeshme ndaj presionit deri nė pikėn kur presioni ėshtė i kėnaqshėm, ashtu siē edhe duhet tė jetė: njė valėzim i ngadaltė qė vjen e ikėn me njė ritėm qė sa vjen e rritet. Dhe pastaj nga kjo pėrftojnė edhe meshkujt, duke llogaritur kėtu qė duke lėvizur mė ngadalė mund tė arrijnė ta zgjasin mė shumė kėnaqėsinė, tė tyren dhe tė partneres.

Stimulo zona tė reja

Klitori nuk ėshtė vetėm ai organi i vogėl qė mezi arrin tė shihet me sy. Ai zgjatet nėn penis, drejt kockės. Pėr kėtė arsye pėr njė grua ėshtė mjaft eksituese qė partneri gjatė raportit seksual tė ndjekė lėvizje para mbrapa duke e mbėshtetur pulisin mbi veten. Duke ushtruar presion nė tė kėtė zon, do tė stimulohet rrėnja e klitorit, shumė e pasur me receptorėt e kėnaqėsisė, tė cilėt shpien nė orgazėm.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
ProdigY
Kryetar Komune
Kryetar Komune
avatar

Numri i postimeve : 250
Age : 34
Location : SHKODER, TIRAN, PODGORICE
Registration date : 05/03/2008

MesazhTitulli: Re: Mua me pelqen keshtu...   Fri Apr 11, 2008 4:46 pm

edhe mu me pelqen ashtu si ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mua me pelqen keshtu...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Erotika +18-
Kėrce tek: