PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 Krijime te Pervuajtura

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Krijime te Pervuajtura   Wed Mar 05, 2008 5:29 pm

Do te mar dhe do te godas
Do te qaj dhe te uleras
Do te cjerr dhe te shkul
Urrejtjen time mbi ty te ngul
Do te coptoj sa te kullosh gjak
Dhe te afrohem pak nga pak
Te te puth embel dhe te ledhatoj
Ne krahet e mia te shtrengoj
Aty te perqafuar te vdesim bashk...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Wed Mar 05, 2008 5:32 pm

Jetoj mar frym zemra me rreh
per ke me rreh ? Pse me rreh ?
se di... se kam ditur kurr...
sma ka then kush
sdi ne do ma thoj na nji
sdi ne do ma shpjegoj na nji
ne do me kuptoj na nji
apo kerkoj shum ?
Pak kuptim ne jeten time dua
vall te jet shum ?
Se di se kam ditur kurr...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Wed Mar 05, 2008 5:35 pm

Fytyra e saj...
Fytyra e saj me verboj,
fytyra e saj me shkaterroj,
fytyra e saj me terboj,
fytyra e saj me ringjall,
per fytyren e saj un ndjej mall,
per fytyren e saj do u verboja perseri,
per fytyren e saj do u shkaterroja perseri,
vec nje her te shihja ne drit o engjell i zi ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Wed Mar 05, 2008 5:36 pm

Pse rri aty nen hije peme...
Pse me sheh me bisht syri...
Sikur kerkon te hakemerresh per dicka...
Kerkon te me vrasesh perseri...?
Edhe tani qe jam vec nje shpirt i humbur...
Edhe tani qe vi rrotull teje si nje fllad per te fshir lotin e ftoht,
Akoma se ke kuptuar se ishe ti ajo qe me vrave,
Ishe ti ajo qe me mbyte ne trishtimi dhe vuajtja,
Gjithmon ke qen ti ajo buzeqeshje dhe makth ne te njejten koh,
O djall qe te dhash jeten...ste mjaftoj ajo vuajtje qe me dhurove,
Pse me turturon duke me sjell verdall neper erresir...
djallme fytyr engjellore qe as te vdekur sme le ne paqe..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Wed Mar 05, 2008 5:38 pm

I heshtur i menduar un jeten e veshtroj
I heshtur dhe i vetmuar jeten time e shkatrroj
Gjithcka ndodhi shpejt ne heshtje dhe pa kuptuar
Skuptova se cfar ndodhi...Vec kur pash veten te shkatrruar
Gjithcka humba gjithcka...cdo gje qe un pata
Shkaterrova vetem time ...te humba ty

Me jep nje rreze drite...nje puthje nje perqafim
Me jep nje arsye te jetoj dhe un shpirti im
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
ZHAKLINA
Kryetare Komune
Kryetare Komune
avatar

Numri i postimeve : 1276
Location : hehhehhhe... aty ku s'duhet te jem :D
Registration date : 01/03/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Thu Mar 06, 2008 4:49 pm

HAPI SYTE

Ty tė shkelėn
ty tė shtypėn,
nė u vrave
kurrė stė pyetėn.
Ty te rropen
pėrsėgjalli
tė shkretuan
si gur varr


Ty tė shkelėn
ty tė shtypėn,
nė u vrave
kurrė stė pyetėn.
Ty te rropen
pėrsėgjalli
tė shkretuan
si gur varr.
Ty te tallen
Ty te qeshen
Te coptuan
Sa here deshen.
Nuk te ftonin
Ne asnje sofer
Hanin vetem
Ne gostira
Vecse veren
Nuk e blinin
Gjakun tend
Gezueshem
Pinin.

Kur ti qaje
Ata qeshnin
Kur ti flisje
Ata heshtnin
Kur kerkoje
Vec te merrnin
Ty te shponin
Ty te thernin
E cfare doje
Moj e shkrete
Asgje tjeter
Vec te drejte
Te drejte kishe
Por ste jepnin
Gojėn hapje
Dhe ta qepnin.

Ty,
Qe je e lashte
Sa bota
Ty,
qe shekuj
ke mbi supe
djajve
u kish marre
ere koka,
gjithcka kishe
ti e humbe

Se ta moren
me pahir
keta gjakpires
keta vampire
qe sot sillen
me te mire
dhe tip prape
si bujareshe
u shtron sofrat
i gostis
i nderon
e i sejdis

pse
smund te besh
pa to?
Njeqind shekuj
Me ke ishe
Kur ti visheshe
Me te zeza
Ngushellime
Nga kush kishe?

Te kane borxhe
Moj e mjere
Mijera jete
Qe ti ke tretur
Mijera poce
Plot me vere
Per aq gjak
Sa te kane
Derdhur
Gjak qe mbush
Dhe oqeanet

Te kane borxhe
Moj e shkrete
Aq dollare
Sa blen dhe boten
Se su ngopen
Vec me gjak
Te moren nderin
Ajrin dhe token
Keta moj
Keta,
Hapi syte
Shih perreth
A sjane te ndyre?
Hic moj
Hic nuk kane ndryshuar
Vec lekuren
Kane nderruar

Prape e pijne
Gjakun tend
Vecse sot
Mė me shumė mend
Jane te zgjuar
Per ate zot
Te djallezuarit
Te pafetė
Sot te hane
Me te mire
Sot gjithcka
Ta marrin me hir
Ske faj
Te kane lodhur
Shekujt
Je e prekshme
Sje e hekurt
Ske faj te kane
Zbutur zjarret
Qe te shteren
Gjith damaret
Edhe sot sdi kush je
Porsi zogu
Pa fole.

Edhe kush
Ti,
ti qe kishe
fole shkabash
ti qe ishe
maje alpesh
vater trimash
shtepi bujaresh
sofer bese
kenge dashurie

sot cfare je
ma thuaj
biri yt jam
sjam I huaj
te flas rende
sepse te dua
vrazhdesia
me vjen nga
shpirti

Dua te te
shoh te ndritur
boll te pashe
te sfilitur
dua te te
shoh te gjalle
boll degjova
vec nje perralle
dua te te shoh
maje alpesh
boll te pashe
vec te perbaltesh
dua te te shoh
krenare
boll te pashe
si gjynahqare
dua te te shoh
si nuse
boll te pashe
si plakaruqe

Zgjohu pra
Hapi syte
Mund te kesh
Nje shans te dyte
Te fitosh
Pak nga
Cke humbur
Mbase seshte
Enderr e pamundur
Cohu mbi gjithcka
E ruaj cke
Me te shtrenjten
Qe te ka mbetur
Tregoja botes
Se cila je
Nxirri vlerat
Qe ende ke


Mos u qaravit
Por ngrihu
Mos u struk por
Shtratit shtrihu
Zgjerohu te taban
I vjeter
Nuk je ti ajo ne
Leter
Ti je tjeter
Vigane e vjeter

Mbase kjo
Nuk eshte me
E mundur
Mbase ky
Eshte nje shans
I humbur
Por ka dicka
Qe vlen
Sa sblihet
E verteta
Ne vend te vihetSe ti rrjedh
Nga gjak fisnikesh
Nuk ia vlen
Te qaravitesh
Boll ke heshtur
E je sjelle mire
Boll jetove
Vec per meshire
Boll i ndrydhe
Ne shpirt ndjenjat
Boll durove
Pickim shushunjash

Dinjitetin ver
Ne vend
Se cdokush te
Neperkemb
Edhe ke?
Ty,
Ty qe skane shans
As te te flasin
Ndaj te presin
Ndaj te vrasin
Ti ke qene
Toke e premtuar
Ndaj perjete
Te kane lakmuar

Por ti ne
Na je trasheguar
Bijte e tu
Jane ende gjalle
Edhe token
E premtuar
Do ta ruajne gjer
Ne varr
Jo me gjak
Se ti je vete paqja
Por me pune
Me mund dhe djerse
Ti nuk je
Mall per tu shitur
Shkurt e shqip
Je perendeshe
Perendeshe
Ne zemrat tona
Perjetesisht
Shqiperia e jona

REZART DEDEJ

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Fri Mar 14, 2008 7:01 pm

Aty ndodhem une kur rreh zemra jote,me ke bere per vete o ylli i kesaj bote,,sa here qe marr fryme ty te kujtoj vec zoti e di se sa shum te dashuroj,,kurr rreh zemra jote aty gjej ngrohtesi o ylli i kesaj bote per mua je vec ti......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Fri Mar 14, 2008 7:02 pm

Nga nje vend i larget humbi nje perua erdhi e u be vajze te me cmende mua.Nga njevend i larget dy yje sec rane erdhen e u bene sy dhe pa gjume me lane,e ne zemren time shkruajten me te fort vetem s'ekziston ne kete bote
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Fri Mar 14, 2008 7:02 pm

O varr kur do te prehem patjter nje dite
vec endrren dhe moshen te lutem mos ma fik
cdokush do vij rastesisht ne varrim
thuaj ishte i ri dhe vdiq me deshperim
O varr ku endrrat treten dhe trupi behet hi
hapu pra per mua dhe merrrme ne gji
ne dashte qe miku papritur tme kujtoje
le te vij ne varrim patjeter te me vajtoje
E ne qofte ne pravere te marre nje kajrafil
e te ma vendose mbi varrin tim
E ne qofte dimer e ne qoft dark
tme vendose ne krye ca fije bari te thare
Vec tme kujtoje nje dite perseri
vec mos harroj njerezit qe merr ti
O varr hapu per mua zemren ta le jasht
dhe ti mikja ime eja ndonjehere te me qash------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Fri Mar 14, 2008 7:03 pm

Me fal kur te pashe,dhe asnje fjale ste thash
Me fal kur ti lotove dhe dhimbjen se largove
Me fal kur zemerohesh dhe me zemer shqetesohesh
Me fal kur te largoj dhe kur ste afroj
Me fal qe ste kuptoj dhe ndjenjen tende harroj
Me fal qe hyra ne tjeter jete dhe harroj nje ndjenje
Me fal per vargjet qe po shkruaj dhe ti se di qe une i vuaj
Me fal qe zemren sta fala dhe lotin me ty se ndava
Me fal per ndjenjen qe ke dhe tek une se shpreh.....me fal
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Fri Mar 14, 2008 7:04 pm

Emrin tend e shkruaj ne dritaren time te jetes
dhe te them qe ste harroj deri ne castn e vdekjes
---------------------------------------------------------------

Ne buzet e tua njoha dashurine
Ne buzet e tua vrava vetmine
Ne buzet e tua kam lene zemren time
Vetem duke te puthur ty Anna ka kuptim jeta ime
-------------------------------------------------------------------
Me bind nese me do.E kurre mos me lendo
Mos e thuaj vetem me fjale,,por nga zemra ajo te dale
---------------------------------------------------------------------
Ah kjo pjese e syrit tend
si copes qielli me stuhi
kush i pa e nuk u cmend
kush nuk ra ne dashuri
----------------------------------------
Buzet do ti puthja po ti kisha prane
te te thoja te dua sa deti pa ane
Malli sec me merr per ty sonte mua
nese nuk merzitesh te te them te dua...
-------------------------------------------------
Ti largohu une do rri gjysmen e jetes do ta fal per ty
Por ta dish qe po gabon,zemren time po copton
---------------------------------------------------------
Kur vjen nata dhe pa ty me gjen
kete shpirt te mjere trishtimi ma rremben
je ende prezente ne endrrat e mia
jam une,je ti,eshte Dashuria
------------------------------------------
Kur shuhet nje zjarr mbetet nje dore hi
Kur shuhet nje zjarr shuhet edhe nje dashuri
Mbi nje zjarr te tretur mos u lodh me kot
Se hiri i mbetur zjarr nuk behet dot
-----------------------------------------------------------
Ka fund nje dite
ka fund nje nate
ka fund njerzia
por jo dashuria
-----------------------------------
Puthja eshte pjese e ligjerates
qe jepet sipas situates

Ja kam fut kot ktu Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Fri Mar 14, 2008 7:04 pm

Merre zemren time dhe me te jeto
Atehere do te shohesh se sa shpirti im ty te do
por nese nuk me do mos me ler te pres,
por merre zemren time dhe me ler te vdes
Te dua.....Te dua cmendurisht
se ti je jeta ime qe dua perjetesisht ,,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Fri Mar 14, 2008 7:04 pm

Cdo dite me qajne keto syte e mi
sic del deti nga shtrati i tij
Cdo dite vuajtjen e qaj me lot
per kete ferr ku jam sot
Po me tretet trupi duke qare.
Po mbyllet jeta ime pa kuptim
P plaset zemra me pak fjale
qe kurre sdo te kete sherim
Valle o zot cpo ben me mua
qe sme jep nje kuptim?
Jam gjithmone me fjalet e tua
Te lutem me jep nje shpjegim?
Sa do doja te jem i lire
ne rruget e mia jam i humbur
Ku te gjej une nje me te mire
qe te jem edhe une i lumtur..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Fri Mar 14, 2008 7:05 pm

Nuk dua lule mbi varr
as kryq as gjysem hene
mbi varrin tim skalitur
dua fjalet qe kemi thene
Nje pike loti te rrjedhe
faqeve mermerin te me lage
te me freskojne lotet e tu
e ne vere te mos kem vape
E kur te filloje te bjere bore
nje puthje ma dhuro
se ngrohtesine e puthjes
une kurre sdo ta harroj
Nese malli ty te merr eja me tako
por mos e ki mendjen tek une
por nje tjeter dashuro.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Fri Mar 14, 2008 8:15 pm

woww Albanian poezi shume te spikatura Wink

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Fri Mar 14, 2008 8:18 pm

Une e ti jetuam jeten me te lumtur
z'dua te besoj qe vete te kam humbur
nuk ka pasur dhimbje, nuk ka pasur lote
ishte tjeter jete, ishte tjeter bote

shkova e te lashe, lamtumire s'te thashe
shkova e su ktheva, dy zemra i theva
per gabimin tim vuan shpirti im

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
Desperado

avatar

Numri i postimeve : 40
Age : 38
Location : K.S.A
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Sun Mar 30, 2008 10:31 pm

Ore a tju boj i pytje mer? Pse re ju i kini bo kto re ? sa rreni mer amon kjo tem osht per krijimet qe keni bo vet re jo te te tjereve se lat nom lat Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.forumotion.com
Admin
Shef Krimesh
Shef Krimesh
avatar

Numri i postimeve : 769
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Mon Apr 07, 2008 4:18 pm

Desperado shkruajti:
Ore a tju boj i pytje mer? Pse re ju i kini bo kto re ? sa rreni mer amon kjo tem osht per krijimet qe keni bo vet re jo te te tjereve se lat nom lat Very Happy
un i kam bo vet :)kur skam pas ca me bo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://free-time.goodbb.net
GLOOR
Kryetar Parlamenti
Kryetar Parlamenti
avatar

Numri i postimeve : 710
Age : 33
Location : Loading..Lovin You..
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Mon Apr 14, 2008 4:00 am

hapi syte e mos i mbyll
une jam qielli e ti je yll
kur ti qesh une jam ze
mos mendo se do te te le
kur ti qan une jam lot
nuk te nderroj me asgje ne BOTE!!!

_________________
Broken Heart Can Stille Survive Whith a Touch of Your Grace..
Zucchero-Cosi Celeste <3You
Rovena Dilo - Dorezohem <3You
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GLOOR
Kryetar Parlamenti
Kryetar Parlamenti
avatar

Numri i postimeve : 710
Age : 33
Location : Loading..Lovin You..
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Mon Apr 14, 2008 4:02 am

ti me thua qe me do
dhe shpresoj qe te jete e vertet
sepse nese nje dite me tradhton
per mua sdo te ket me jete

_________________
Broken Heart Can Stille Survive Whith a Touch of Your Grace..
Zucchero-Cosi Celeste <3You
Rovena Dilo - Dorezohem <3You
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GLOOR
Kryetar Parlamenti
Kryetar Parlamenti
avatar

Numri i postimeve : 710
Age : 33
Location : Loading..Lovin You..
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Mon Apr 14, 2008 4:06 am

Me prit sonte ne ender se do te vi,por mos u tremb,flej perseri.Sdo trokas ne der e as do te zgjoj por,vetem do te puth e prap do te shkoj!

_________________
Broken Heart Can Stille Survive Whith a Touch of Your Grace..
Zucchero-Cosi Celeste <3You
Rovena Dilo - Dorezohem <3You
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GLOOR
Kryetar Parlamenti
Kryetar Parlamenti
avatar

Numri i postimeve : 710
Age : 33
Location : Loading..Lovin You..
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Mon Apr 14, 2008 4:07 am

te takova ty me mall
te pashe nje pucerr ne balle
sa u gezova me rob shpie
thashe se ishte pucerr dashurie

si gjithmone mi preve emocionet
pucrren e kishe nga menstruacionet


lol! lol! lol! lol!

_________________
Broken Heart Can Stille Survive Whith a Touch of Your Grace..
Zucchero-Cosi Celeste <3You
Rovena Dilo - Dorezohem <3You
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ZHAKLINA
Kryetare Komune
Kryetare Komune
avatar

Numri i postimeve : 1276
Location : hehhehhhe... aty ku s'duhet te jem :D
Registration date : 01/03/2008

MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   Thu Apr 17, 2008 3:49 pm

Kete nuk e kam krijuar vete porse me pelqen shume

ZHGENJIMI


ME KOKEN E ULUR PERDHE
PO ECI E MENDUAR
DHE SYTE E MI VESHTROJNE
MBI TOKE TE TRISHTUAR

DIKUR KUR ECJA RRUGES
E QESHUR E GEZUAR
KUJTOJA SE ISHA E LUMTUR
POR ISHA E GABUAR

NE KOHEN E LUMTURISE
KISHA DASHUR NJE DJALE
I BESOJA AQ SHUME
SA GJITHCKA ATIJ JA KISHA FALE

PO AI S'KISHTE ZEMER
NE VEND TE SAJ KISH GURE
DHE UNE VONE E KUPTOVA
SE AI SME DESHI KURR

VONE E KUPTOVA
SE AI SYNONTE PER KARRIERE
QELLIMI KRYESOR I ATIJ
ISHTE PER AVENTURIER

DHE UNE NGA KJO JETE
E ZHGENJYER MBETA
DHE LUMTURI TE VERTETE
NE ASNJE VEND NUK GJETA

JU NJEREZ QE ME DEGJONI
DUA QE TE ME KUPTONI
NE KETE BOTE TE NDYRE
ASKUJT MOS I BESONI

DHE MOS ENDERRONI KURR
PER NJE LUMTURI TE VERTETE
SEPSE NE ASNJE VEND
NUK KENI PER TA GJETE.......

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Krijime te Pervuajtura   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Krijime te Pervuajtura
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Gjuhe dhe Letersi | Shkrimtaret dhe krijimtaria tyre :: Krijimet tuaja-
Kėrce tek: