PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 Roald Halimi, njė shqiptar kampion nė Itali

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Killerina
Kryetare Bashkie
Kryetare Bashkie
avatar

Numri i postimeve : 1553
Age : 109
Location : everywhere
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Roald Halimi, njė shqiptar kampion nė Itali   Sun Mar 09, 2008 3:25 pm

Luparense fitoi vjet kampionatin dhe kėtė vit Kupėn e Italisė nė “Futsal”. Durrsaku 19-vjeēar dallohet edhe pse Luparense ka 10 lojtarė brazilianė

Njė shqiptar, kampion nė Itali nė futbollin nė sallė. Ėshtė fjala pėr Roald Halimi, lojtarin e Luparenses, kampiones sė minifutbollit nė vendin fqinj. Luparense, edhe pse ėshtė njė ekip i qytetit tė vogėl San Martini di Lupari nė rajonin e Padovas, konsiderohet si njė prej klubeve mė tė rėndėsishme tė futbollit nė sallė nė Itali.
Durrsaku Roald Halimi (19 vjeē), i cili luan nė pozicionin e anėsorit tė Luparenses, ėshtė edhe njė nga futbollistėt mė tė talentuar tė “calcio a 5” dhe arrin tė dallohet nė njė skuadėr ku nė gjirin e saj ka 10 lojtarė brazilianė, njė paraguajan dhe vetėm katėr italianė. Nė xhiron kualifikuese tė “Futsal Cup” (ekuivalente e Ligės sė Kampioneve) gjatė kėtij edicioni, Halimi shėnoi edhe golin e parė ndėrkombėtar, kur Luparense fitoi 8-0 nė transfertė kundėr moldavėve tė Camelot Chisinau, takime tė luajtura kėto nė shtator tė vitit tė kaluar mė Baku tė Azerbajxhani.
Kombėtarja e Shqipėrisė e minifutbollit para pak ditėsh bėri njė paraqitje dinjitoze nė grupin e saj eliminator tė Kampionatit Botėror “Brazil 2008”, ku spikati mbi tė gjitha fitorja kundėr Greqisė 7-6, por edhe ajo kundėr Maltės (2-1) organizatore e ndeshjeve nė grup. Humbja 2-0 me Slloveninė ishte e pranueshme, kjo pėr vetė vlerat qė ka futbolli nė sallė nė vendin verior ballkanik.
Trajneri Edi Martini grumbulloi 12 lojtarė pėr kualifikueset e Maltės: Hektor Psatha, Artan Qopeku, Alban Volumi, Karlo Kalus, Zamir Lumanaj, Fisnik Bllaca, Dorian Dajko, Rama, Admir Mehja, Drian Jahaj, Ardi Behari.
Nė fakt, emri i djaloshit Halimi ėshtė thuajse i panjohur nė ambientet shqiptare tė minifutbollit, pasi pa dyshim presidenti Alfred Zijai dhe trajneri Edi Martini do tė bėnte ē’ėshtė e mundur pėr tė thirrur njė kampion nė Itali, me njė eksperiencė tė ēmuar ndėrkombėtare, ku Halimi ka luajtur kundėr ekipeve tė tilla si Dinamo e Moskės (kampione nė fuqi e Europės) apo Benfikės nė “Fazėn e elitės” (faza e grupeve nė Ligėn e Kampioneve).
Halimi ėshtė shpallur kampion nė Itali me Luparense nė Seria A1 tė minifutbollit pėr sezonin 2006-2007 dhe po nė vitin 2007 fitoi edhe Superkupėn e Italisė. Gjatė vitit 2008 Halimi me skuadrėn e tij fitoi Kupėn e Italisė. Trajneri spanjoll i Luparenses, Jezus Velasko, gjithmonė ėshtė shprehur nė mediat italiane pėr vlerat lojtarit shqiptar.
Luparense kryeson renditjen e Serisė A1 me 46 pikė, e ndjekur nga Montesilvano me pesė pikė mė pak, kur nė vendet e fundit ndodhen ekipe me emėr tė madh nė Itali, si Napoli e Roma. Luparense fitoi me Romėn 9-4 dhe Halimi, si zakonisht, ishte ndėr titullarėt e skuadrės sė Velaskos. Nga Luparense ishin katėr lojtarė nė Kombėtaren e Italisė nė eliminatoret e Kampionatit Botėror “Brazil 2008”.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eharrova.com
 
Roald Halimi, njė shqiptar kampion nė Itali
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: