PortalliPortalli  ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  ChatChat  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Kush do e fitoj Champions League 2008-2009 ??
Tue Sep 16, 2008 9:17 pm nga ACMILAN

» champions league 2008-2009
Tue Sep 16, 2008 9:05 pm nga ACMILAN

» Si ndiheni ne kto momente!!!
Mon Sep 15, 2008 6:29 pm nga ACMILAN

» Nuk Duroj Dote..
Mon Sep 15, 2008 6:28 pm nga ACMILAN

» Fjali te tjera
Mon Sep 15, 2008 6:27 pm nga ACMILAN

» Pershkruani anetaret e forumit vetem me nje fjale
Mon Sep 15, 2008 6:24 pm nga ACMILAN

» cifti me i bukur i forumit ose chatit
Mon Sep 15, 2008 6:22 pm nga ACMILAN

» Ky Kjo Siper..
Mon Sep 15, 2008 6:21 pm nga ACMILAN

» Si te zesh nje femer ....
Mon Sep 15, 2008 6:20 pm nga ACMILAN

Social bookmarking
Bookmark and share the address of Free-Time on your social bookmarking website
Feja
Falja e Namazit
Bibla Shqip
Kohet e faljes ne 6 miljon qytete
Shtetet:
Zbavitje Chat
http://widget.mibbit.com/?settings=7ca12664887d4b6e7a0fa6552f9e0de6&server=irc.hapesira.org&zbavitje=%23myChan
Fjalore
Shqip - Shqip
Shqop -Anglisht
Anglisht - Shqip
Shqip - Greqisht
Greqisht - Shqip
Shqip - Italisht
Italisht - Shqip
Fjalor Interneti

Share | 
 

 Shkumbini

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkumbini   Fri Mar 14, 2008 7:06 pm

Vallain une shkruj per shkumbinin Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkumbini   Fri Mar 14, 2008 7:11 pm

KS Shkumbini Peqin

Adresa: Bulevardi Mustafa Gjinishi, Peqin
Tel: +355 51 232 00
Fax: +355 51 232 00

Kampionate: 0
Kampionate Kat. I: 0
Kampionate Kat. II: 1
Kupa: 0
Superkupa 0

Klubi Sportiv Shkumbini Peqin u themelua mė 1924. Ne vitin 1951 Shkumbini mori emrin Puna Peqin, ndersa nė vitin 1958 i rikthehet emri i vjeter me te cilin eshte prezent edhe sot. Trofeu i vetem vetem eshte ai i Kategorise se Dyte te cilen e ka fituar nje here. Mė 1994 KS Shkumbini per here te pare hyri ne ligen e pare te futbollit shqiptare qe sot quhet Superliga dhe qe atehere nuk ka rene me ne Kategorine e Pare. Shkumbini madje nuk ka rrezikuar asnjehere renien duke qene rregullsiht ne mesin e tabeles dhe duke arritur rezultatin me te mire ne sezonin 1997/98 ku u rendit ne vend te katert me 54 pike.

2006/07 - 10. Shkumbini 34 pike
2005/06 - 7. Shkumbini 43 pike
2004/05 - 6. Shkumbini 48 pike
2003/04 - 7. Shkumbini 41 pike
2002/03 - 5. Shkumbini 40 pike
2001/02 - 6. Shkumbini 33 pike
2000/01 - 5. Shkumbini 41 pike
1999/00 - 7. Shkumbini 35 pike
1998/99 - 7. Shkumbini 40 pike
1997/98 - 4. Shkumbini 54 pike
1996/97 - 6. Shkumbini 26 pike
1995/96 - 9. Shkumbini 33 pike
1994/95 - 7. Shkumbini 30 pike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkumbini   Fri Mar 14, 2008 7:12 pm

Portier

Ervin Llani


Mbrojtes

Erion Xhafa
Klement Xhyra
Denis Zmijani
Alfred Salliu
Mystemaraj
Alirjan GjataMesfushore

Alban Byzhyti
Roland Dervishi
Gentian Bylykbashi
Engert Kuci
Alban Muēa
Laert Ndoni
Muhammedou Abdurraman
Sokol Ēela
Leonard SajaSulmues

Erjon Rizvanolli
Dorian Bubeqi
Arsen Beqiri
Daniel Ramazani
Fation Sefa
Astrit NexhaStafi

President:
Sekretar: Astrit Isaj
Tranjer :Faruk sejdini Klodi 2006
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkumbini   Fri Mar 14, 2008 7:12 pm

1/2 Finale

Shkumbini - Besa 3-3

Besa - Shkumbini 1-11/4 Finale

Turbina - Shkumbini 1-2

Shkumbini - Turbina 4-01/8 Finale

Flamurtari - Shkumbini 1-4

Shkumbini - Flamurtari 1-01/16 Finale

Sopoti - Shkumbini 2-2

Shkumbini - Sopoti 7-0
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkumbini   Fri Mar 14, 2008 7:13 pm

Peqin: Shkumbini – Besa 3 - 3ASA (Albania Sport Agency) - Shkumbini e Besa prodhuan njė rezultat befasues me plot 6 gola nė fushėn sportive tė Peqinit, nga tre pėr secilin formacion nė barazimin 3-3 tė arritur nė ndeshjen e parė gjysmėfinale tė edicionit tė 55-tė tė Kupės sė Shqipėrisė.

Kapiteni i peqinasve, Roland Dervishi ēeli serinė e golave nė minutėn e 9, pėr ta dyfishuar rezultatin pesėmbėdhjeta minuta mė vonė, duke i dhėnė edhe avantazhin e parė Shkumbinit nė njė stadium tė mbėshtetur nga mė shumė se 4 mijė shikuesė tė tifozerive respektive.

Beratasi i Besės, Emiljano Veliaj me dy kryevepra tė tij, fillimisht nė minutėn e 39, dhe tė dytėn tridhjetė minuta mė pas, nė tė 69’, vendosi ekuilibrat e pėrkohshėm.

Pesė minuta para pėrfundimit tė takimit, Ēela, realizoi golin e tretė pėr vendasit nė tė 85, pėr ta ēuar rezultatin nė 3-2, pėrpara se kapiteni i Besės, Renato Arapi tė mbyllte llogaritė e takimit, kur shėnoi nė minutėn e 92 golin e barazimit.

Ndeshja e kthimit do tė zhvillohet, mė 25 prill 2007 (ora 14:30) dhe Besės sė Vasil Bicit i mjafton ēdo barazim duke nisur nga 0-0, 1-1, 2-2 ose dhe thjesht njė fitore minimale.

GJYSMĖFINALET

Grupi 1, 11 prill 2007

Shkumbini – Besa 3-3

Shėnues: Dervishi 9’ e 26’, Ēela 85’ / Veliaj 39’ e 69’, Arapi 90’ +2

Fusha sportive e Peqinit, ora 15:00

Gjyqtarė: Albano Janku, E.Miho-D.Rexha

25 prill 2007, ora 14:30: Besa - Shkumbini

“Sulltan” Sejdini merr dhe kalanė e GjirokastrėsNga Franc Hoxha


ASA (Albania Sport Agency) - Pėrmbysje e madhe nė Gjirokastėr jo vetėm nė rezultat, por dhe nė renditjen nė klasifikim. Shkumbini i njė veterani “dhelpėr” tė bankinave shqiptare, Faruk Sejdini me fitoren 1-3 tė arritur nė fushėn e kundėrshtarit dhe rivalit tė tij direkt pėr titull, Luftėtarit tashmė e sheh vetėn me +2 pikė nė raport me formacionin modest tė Mustafa Hysit.

Edhe Luftėtari shėnoi i pari me anė tė kapitenit tė rikthyer Neritan Novi nė minutėn e 12 (gol i katėrt sezonal), Shkumbini ia doli ta pėrmbyste rezultatin qysh nė pjesėn e parė, me tė njėjtin autor Alban Byzhytin nė minutat 17 dhe 43 (lushnjari i Shkumbinit u ngjit nė kuotėn e shtatė golave). Pjesa e dytė edhe pse pati protagonist nė fushė Luftėtarin nė kėrkim tė pikėve tė ēmuara, strategjia e zgjedhur nga Sejdini, mundėsoi edhe njė gol tė tretė, por kėtė radhė nė sekondat e fundit tė takimit, me autor Roland Dervishin. Goli i dytė i tij nė kėtė sezon.

Pėrfundimisht, Shkumbini arriti fitoren e tretė nė fazėn e tretė dhe tė dytėn nė transfertė, duke lėnė pas atė humbje tė njė jave mė parė me Apoloninė (3-1).

Javėn e ardhshme, Shkumbini do tė presė nė shtėpi Kastriotin e Krujės njė tjetėr rival direkt pėr mbijetėse qė tashmė ndodhet me vetėm njė pikė mė shumė se peqinasit (26-25), ndėrsa Luftėtari qė pėsoi humbjen e tretė nė fazėn e tretė do tė udhėtojė pėr nė Fier, pėr tu pėrballur me Apoloninė e vendit tė fundit, nė njė tjetėr sfidė mbijetese pėr tė skuadrat.

LUFTĖTARI-SHKUMBINI 1-3

Shėnues: Novi 12’ / Byzhyti 17’, Byzhyti 43’, Dervishi 90+3

Gjyqtarė: Ēekaj, A.Mali-E.Bicaku

Stadiumi “Gjirokastra”, Gjirokastėr, ora 15:00

TRI TAKIMET E KETIJ SEZONI

Faza e parė

LUFTĖTARI-SHKUMBINI 1-0

Faza e dytė

SHKUMBINI-LUFTĖTARI 1-0

Faza e tretė

LUFTĖTARI-SHKUMBINI 1-3

BILANCI MIDIS DY EKIPEVE

16 ndeshje; 7 fitore Luftėtari, 0 barazime, 9 fitore Shkumbini. Golat: 15-26

RENDITJA E SUPERLIGES

Superliga Pike F B H

1 Tirana 56 17 5 4

2 Vllaznia 49 14 7 5

3 Partizani 48 14 6 6

4 Teuta 48 13 9 4

5 Besa 40 11 7 8

6 Elbasani 36 10 6 10

7 Dinamo 35 10 5 11

8 Flamurtari 28 8 4 14

9 Kastrioti 26 6 8 12

10 Shkumbini 25 7 4 15

11 Luftėtari 23 6 5 15

12 Apolonia 19 5 4 17
KLODI 2007
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkumbini   Fri Mar 14, 2008 7:14 pm

Nese doni me pa foto mund te hidhni nje sy ne kete adress Very Happy
http://picasaweb.google.it/stilltoni/KSSHKUMBINI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
Albanian

avatar

Numri i postimeve : 43
Age : 32
Registration date : 27/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkumbini   Fri Mar 14, 2008 7:35 pm

Peqin, aty ku njerezit ushqehen me futbollin
Skeda:
Emri: KS Shkumbini
Themelimi: 1924
Debutimi ne superiore: Shkumbini 1-0 Tirana ( 1994-'95)
Sekretar: Astrit Isaj
Trajner: Gugash Magani

Peqini eshte nje qytet i vogel, por me nje histori te lashte qe kalon neper shekuj, nje histori, e cila ka lene gjurme dhe vazhdon te hedhe rrenjet e saj ne kete qytet te vogel, por me nje pasuri te madhe ne vendin tone. Peqini shtrihet ne nje pozite gjeografike te favorshme qe ne shekuj, pasi qyteti i vogel shtrihej ne kryqezimin e rruges Egnatia, nje arterie e rendesishme komunikimi e Ilirise. Qysh para shume viteve, Peqini eshte emertuar me emrin e vjeter Klaudiana, historia e tij do te lexohej ne guret e nje rruge me kalldrem qe kalonte permes saj. Klaudiana perbente nje qender banimi ne kryqezimin e rrugeve qe lidhnin Dyrrahun me Apolonine. Ne qender te qytetit te Peqinit ndodhet edhe xhamia e qytetit, por si obelisk ngrihet edhe sahati, i cili zbulon arkitekturen e vjeter. Peqini ka dhene ndihmen e tij edhe ne luften ndaj fashizmit, ku spikati intelektuali i njohur Mustafa Gjinishi. Gjithsesi, Peqini sot krenohet me mjaft emra ne kulture si Rifat Teqja, Ferdinand Deda, te cilet i perkasin nje plejade te shkelqyer muzikantesh, por edhe politikane si Hekuran Isaj e deri te futbolli si ish-futbollisti i Kombetares, Bujar Cani, Sokol Branica, Ballhysa, Shpetim Kateshi, Astrit Isaj, Kujtim Kryemadhi e deri te kapiteni legjendar Magani. Por sporti eshte nje nga aktivitetet me te preferuara te Peqinit qe ka pasur nje hov te madh si para viteve '90 ashtu edhe sot.

Futbolli qendron ne majen e sporteve, por edhe pse nuk ka sjelle trofe, ai mbahet si ushqimi i mengjesit, drekes dhe darkes, ne Peqin jeta eshte e lidhur me futbollin. Klubi i futbollit ne Peqin eshte formuar ne vitin 1924, ku topin e pare e ka sjelle nje oficer nga Shkodra dhe ne kete menyre kane nisur historia e futbollit ne Peqin. Por nuk duhet lene pa permendur edhe veterani Adem Bedali, i cili ka merite ne krijimin e futbollit ne Peqin. Per here te pare ekipi i futbollit Shkumbini ka fituar nje Kupe ne Durres, ne vitin 1936, duke mposhtur Apolonine e Fierit, kjo i perket kategorise se dyte. Ndersa ne vitin 1994-95, Shkumbini arrin te futet ne kategorine elitare, ose sic quhet sot kategoria superiore. Gjithsesi, edhe sportet e tjera kane arritur rekorde kombetare dhe nderkombetare ne Peqin. Vecojme ketu peshengritjen, ku ne vitin 1985 peshengritesi peqinase, Ardian Daka, ka fituar ne Turqi medaljen e argjendte, Hamdi Tufa eshte shpallur kampion i Evropes, duke mahnitur gjithkend. Por futbolli mbetet dashuria e Peqinit. Nje qytet qe zgjohet me mendjen te futbolli, te fundjava, tek e shtuna, ku ekipi i Shkumbinit luan ndaj ekipeve te tjera te Shqiperise. Qe nga viti i debutimit ne superlige e deri me sot, Peqini qendron i palekundur mes me te mireve te futbollit shqiptar, pavaresisht se ne keto tre vitet e fundit ka ndjere edhe disa tronditje per te rene nga kategoria e me te mireve, por ne fund deshira, pasioni dashuria per futbollin kane bere qe sakrifica e ketyre njerezve te dominoje mbi gjithcka. Ndeshjen e Shkumbinit e shohin disa here, jo vetem ne fushen e sportit, ku ndeshja luhet, por edhe pas saj. Kjo mundesohet nga televizioni "Tv Klaudiana", i cili tashme eshte edhe nje stadium i dyte per tifozet fanatike te Shkumbinit. Nje televizion i vogel, por qe pak nga pak ka arritur te hedhe hapat e shpejte per te qene nje pasuri e madhe per kete qytet te vogel. Klaudiana ka marre emrin e vjeter te Peqinit dhe sportin e ka primar. Fundjava ne Peqin eshte gjalleruese dhe kete e ben vetem futbolli, pasi kinemate apo aktivitetet kulturore mungojne. Historia e futbollit ne Peqin ka kaluar breza dhe padyshim ka kaluar mbi shkalle te veshtira qe nga koha e krijimit te klubit e deri ne ditet e sotme. Por, ajo qe nuk ka ndryshuar eshte padyshim entuziazmi qe kane tifozet e Shkumbinit. Futbolli ne Peqin eshte burim jetese, perjetohet si gjeja me e shtrenjte qe ka ky qytet dhe eshte i pazevendesueshem. Te jetosh me futbollin ne Peqin, eshte dicka e vecante dhe brezat e rinj qe po lindin ne mendje flasin vetem per lojen e anglezeve. Peqini eshte i vogel, por me shpirt te madh, kerkon te jete pjese e siperfaqes se futbollit shqiptar, nuk e mendon ne asnje moment veten larg Tiranes, Vllaznise, Flamurtarit, Teutes apo ndonje ekipi tjeter, gjithmone kerkon te jete mes motrave te tjera, pavaresisht se shpesh eshte etiketuar si qyteti i dhunes ne futboll.

Paragjykimet ndonjehere jane edhe te gabuara, dhe kete gje e ka vertetuar nje nga trajneret me te njohur ne Shqiperi, Faruk Sejdini, dikur e ka quajtur arene lufte fushen sportive te Peqinit, ndersa sot ka provuar dhe pare se ne kete qytet njerezit futbollin e kane ushqim dhe jane gati te japin dite nga jeta e tyre.

2006/07 - 10. Shkumbini 34 pike
2005/06 - 7. Shkumbini 43 pike
2004/05 - 6. Shkumbini 48 pike
2003/04 - 7. Shkumbini 41 pike
2002/03 - 5. Shkumbini 40 pike
2001/02 - 6. Shkumbini 33 pike
2000/01 - 5. Shkumbini 41 pike
1999/00 - 7. Shkumbini 35 pike
1998/99 - 7. Shkumbini 40 pike
1997/98 - 4. Shkumbini 54 pike
1996/97 - 6. Shkumbini 26 pike
1995/96 - 9. Shkumbini 33 pike
1994/95 - 7. Shkumbini 30 pike

KS Shkumbini Peqin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dreams.forumotion.com
ProdigY
Kryetar Komune
Kryetar Komune
avatar

Numri i postimeve : 250
Age : 35
Location : SHKODER, TIRAN, PODGORICE
Registration date : 05/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkumbini   Mon Mar 24, 2008 5:26 pm

mas na ban me fol per vllaznine tashi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shkumbini   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shkumbini
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: